Pensia alimentara

23 iunie 2022 152

Buna! L-am dat pe tatal copilului meu in judecata pentru incasarea pensiei alimentare pentru copil. Judecata a avut loc 3 luni in urma si a hotarat ca tatal copilului sa achite o mie de lei lunar. Cand si cum voi putea primi aceasta pensie alimentara pentru copil?

Jurist comments 1

Sergiu Galeru
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Ridicați titlul executoriu de la judecătorie și puneți-l în executare la executor judecătoresc-în caz că tatăl copilului nu dorește benevol să execute hotărârea judecătorească.

23 iunie 2022