Pensia alimentara in perioada concediului medical

4 octombrie 2018 80

Buna ziua. In hotararea judecatii este clar spus ca tatal copilului trebuie sa achite pensia alimentara in marime de 1/4 din salariu si din alte venituri. Daca timp de o luna a fost pe buletin medical si nu a avut venituri, cum va achita pensia alimentara si in ce marime?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Va achita in modul si in marimea stabilita in hotarirea judecatoreasca. Faptul aflarii in concediul medical nu suspenda executarea hotarii.

5 octombrie 2018