Pensia alimentară pentru copil moldovean aflat in Italia

20 iunie 2017 38

Bună ziua, spuneți vă rog, dacă copilul se află cu mama peste hotare, dar este bolnav și are nevoie de îngrijire permanentă și respectiv cheltuieli, tatăl poate fi impus să achite jumătate din aceste cheltuieli, plus pensia alimenatră pentru copil conform prețurilor locului de ședere a copilului (Italia)? Vă mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Poate fi ..urmeaza sa probati aici veniturile sale obtinute si cheltuielile pe care le suportati lunar , solicitind de la instanta de judecata incasarea pensiei intr-o suma baneasca fixa !
Succese !

21 iunie 2017