Pensia de înreținere pentru minor

14 octombrie 2018 75

Buna! Am prmit de la executor titlu pentru plata pensiei de intretinere, restante +1500 pe luna - cu toate ca nu am nici o proprietate si nici salariu lunar. Are asa drept executorul sa stabileasca indepedent plata lunara? Si ce pot sa fac daca nu am nici o sursa sa achit lunar, cum va putea lua banii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Alexandru,
Executorul judecătoresc a reieșit din salariul mediu lunar pe economie prognozat prin Hotărârea Gurvernului având în vedere ca Dvs oficial nu sunteți oficial angajat, iar mărimea pensiei e stabilita în mărime de 1/4 din toate veniturile lunare.

14 octombrie 2018