Pensia de intretinere a copilului minor nu este achitata de tata

26 februarie 2019 69

Sunt divortata, tatal copilului nu achita pensia de intretinere de la nastere, copilul avand deja 2 ani. Hotararea judecatoreasca este, executorul spune ca nu poate face nimic. Oare e posibil ca tata copilului sa nu mai achite nimic?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
La caz, totul depinde de puterea de convingere a executorului și identificarea de ultimul a posibilităților de a obliga.
Sigur, urmeaza sa aveți un rol activ in cadrul procedurii, o ligatia de plata fiind activa pina la stingerea acesteia.

27 februarie 2019