Pensia soțului decedat

14 iunie 2024 3

Bună ziua! Dacă soția primește pensia soțului decedat, este posibil de oprit această procedură?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Corina, trebuie să existe o hotîrâre de instanță pentru a stopa primirea pensiei din partea soțului, DVS o să aveți dreptul să o cobntestați această hotărâre în instanța superioară până atunci plata pensiei nu poate fi stopată. DVS ați publicat puțină informație, mai detailiat sunteți în drept... mai detaliat să apelați la viberul meu de pe telefonul +37368669950.

15 iunie 2024