Pensie alimentara

21 iulie 2022 81

Buna ziua! Dupa divort, sotul a decis sa transfere pensia alimentara pe un card junior deschis pe numele copilului minor, cu restrictii de retragere a banilor, insa peste 5 luni a transferat pensia pe un card pe numele meu, doar ca suma pensiei a fost in jumatate. Cum sau cine ar putea monitoriza cat de corect se achita, daca nu se eschiveaza si daca a avut dreptul sa transfere pensia pe cardul minorului cu restrictii. La moment inca nu am reusit sa retrag toti banii. Va multumesc!

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua, dacă Dvs. doriți o monitorizare a transferurilor Vă solicit să apelați la instanța de judecată pentru a solicita încasarea pensiei alimentare. Cu titlu executoriu care va fi emis de către instanța de judecată unde va fi scris ce cuantul se încasează lunar, Vă adresați la un executor judecătoresc... mai detaliat care deja pe viitor va putea monitoriza și ține la evidență toate transferurile.

22 iulie 2022