Pensie alimentara pentru copil

13 ianuarie 2020 189

Buna ziua. Vreau sa cer majorarea pensiei alimentare prin judecata. Este obligatoare prezenta unui avocat?

Jurist comments 2

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Viorica, nu nu este obligatorie, insa ar fi recomandabil, totodata, cererea necesita a fi motivata.

13 ianuarie 2020
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

La cele relatate mai sus pot să vă sugerez să vă adresați la un avocat să vă întocmeasca cel puțin cererea de chemare în judecată cu privire la majorarea pensiei de întreținere a copilului minor din numele dvs iar dvs să o depuneți în instanța de judecată.

14 ianuarie 2020