Pensie alimentara pentru copil

16 octombrie 2019 71

Buna ziua! Am un copil de 16 ani. Cu tatal copilului nu am fost casatoriti, am locuit separat. Pot sa primesc pensie alimentara pentru copil macar de la 16 pana la 18 ani, daca il dau in judecata? Eu sunt invalida din copilarie.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Da, sigur, dispuneți de acest drept, totodată există excepții cînd poate fi încasată și până la 21 de ani

16 octombrie 2019

Mersi mult pentru raspuns ! Voi sti cum sa procedez in continuare !

17 octombrie 2019