Pensie alimentara: platesc mai putin decit1/4 din venit, daca am un copil la intretinere?

11 iulie 2017 57

Reformulez intrebarea pe care am pus o ieri, daca am doi copii din care unul cu mine, iar celuilalt trebuie sa-i platesc pensie alimentara, platesc mai putin decit1/4 din venit? Sau nu se ia in considerate ca mai am un copil! Multumesc!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna seara,

Dvs veti fi obligat oricum la achitarea pensiei alimentare in suma de 1/4 din salariul dvs.

12 iulie 2017
Irina Șeghera
  • Avocat-stagiar

Bună ziua.
Veți achita 1/4 din salariu.

12 iulie 2017