Pensie alimentară și decăderea din drepturile părintești

4 septembrie 2024 0

Buna ziua. Vreau sa-l decad din drepturile parintesti pe tatal copilului meu si sa cer sa sa achite pensie alimentara. Pentru asta, am nevoie de serviciile unui avocat, dar nu-mi pot permite. Prin urmare, as dori sa cer serviciile unui avocat de stat. Unde ma pot adresa pentru aceasta, daca locuiesc in Chisinau? Multumesc.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Mihai Gherbovei
  • Avocat

buna
speta dvs este de complexitatea ridicata unde este necesar consultarea avocatului
toate cheltuielele suportate de dvs in acest proces vor fi compensate de cealata parte
succese

4 septembrie 2024
Oxana Camaeva
  • Avocat

Buna ziua, puteti adresa la oficiul teritorial CNAJGS din str. Alecu Russo 1, bl A

4 septembrie 2024