Pensie de întreținere a copilului minor

27 iunie 2023 39

Bună ziua. Fosta soție a cerut prin instanță stabilirea pensiei de întreținere a copilului minor, chiar dacă achitam binevol. Judecătoria a stabilit, la cererea mea, marimea pensiei la 1.200 lei. Fosta soție, nefiind de acord cu această soluție, a atacat-o la Curtea de Apel, care a decis să achit 1/4 din salariu. Eu mă aflu peste hotare și nu am putut participat la proces. Acum fosta soție pretinde că trebuie să-i achit tot din nou, sau cel puțin diferența pentru 14 luni. Am nevoie de o consultație în această privință. Mă poate ajuta cineva?

Jurist comments 2

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Scrieți-mi pe e-mail: scobiola97@mail.ru sau viber: 068769517 și transmiteți actele pentru a le analiza și a găsi soluția.

28 iunie 2023
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Pot să vă consult. Tel., Viber, Watsapp+37378856357

28 iunie 2023