Pentru a primi cetatenia Rep. Moldova

17 iunie 2018 36

Buna ziua. Sunt cetateanca a Republicii Belarus, dar sunt casatorita in Moldova si vreau sa devin cetateanca a Republicii Moldova. Am viza de resedinta de 7 ani. Cunosc limba romana, toate actele sunt in regula. Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac, ce procedura trebuie sa urmez si unde trebuie sa ma adresez? Va rog frumos sa ne ajutati!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

D-na Tatiana această întrebare DVS puteţi s-o clarificaţi, adresînduvă la Legea Cu privire la cetăţenie nr. 1024 din 02.06.2000. Pulicată în Monitorul Oficial nr. 98-101, art. nr.709.

18 iunie 2018