Pentru ce fel de crime se anunta in cautare internationala? Daca nu sunt pus sub invinuire si parasesc tara dar ulterior se porneste o cauza penala, pot fi dat in cautare internationala?

19 octombrie 2019 69

Stiu ca nu sunt pus sub invinuire si nici cauza penala inca nu este pornita si vreau sa parasesc tara. E posibil sa fiu dat in cautare internationala?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Gl. Daniel eu vă propun de o dată să vă clarificați sub care aspect sînteți suspectat de organele de anchetă, fiindcă DVS ași solicitat un sfat, dar nu deschideți parantezele și mai apoi să luați decizia de plecare. Altfel să nu fie tărziu.

31 decembrie 2019