Perceperea taxei suplimentare pentru intarzierea de a lua copilul de la gradinita privata

12 decembrie 2019 23

Este legală solicitarea unor bani pentru faptul că ai întârziat să iei copilul de la grădinița privată fără ca să îți elibereze un bon, sau mai știu eu ce document care să confirme că într-adevăr ai achitat acei bani pentru faptul dat? Mulțumesc!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Nu există o astfel de taxă, aveți tot dreptul să refuzați achitarea.

12 decembrie 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Daca contractul prevede un tarif orar sau extra program, plata este justificata, indiferent daca se elibereaza sau nu bon de plata.

13 decembrie 2019