Perfectarea actelor

15 iulie 2019 17

Bună ziua. Pot sa prefectez actele in timp ce ma aflu în proces de judecată la Curtea de Apel? În prima instanță am fost achitată.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Cristina.

La ce acte vă referiți?

De regulă, atât timp cât nu aveți nicio interdicție în acest sens care vi s-a adus la cunoștință, puteți să perfectați acte.

11 octombrie 2019
  • Jurisconsult

d-na Cristina sigur, că da, fiindcă DVS ați fost achitată. Cănd o să vă perfectați actele v-a fi nevoe să prezentat la Srviciu sentința de achitare, cei că DVS vă aflați la Curtea de Apel colaboratorul care se v-a ocupa cu perfectare documentelo nu-i de dorit să știe, atunce poate... mai detaliat să apare multe,multe întrebări față de DVS, succese.

2 ianuarie 2020