Perfectarea actelor de privatizare

2 mai 2018 92

Buna! Am așa o întrebare: cum putem să privatizăm un teren fără construcții aferent casei de locuit, în cazul în care primăria are scopul de a ni-l confisca și blochează procedura de perfectare a actelor?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Mihai Guțu
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Care este temeiul legal in baza caruia considerati ca aveti dreptul de a privatiza terenul? Aveti careva contract de arenda incheiat ?
Terenurile din proprietatea municipiului se înstrâinează doar prin licitaţii publice.

3 mai 2018