Perfectarea actelor pe apartament

13 iulie 2022 72

Buna! Am procurat un apartament, mai exact am facut procura fiicei, fiindca nu ma aflam in tara si documentele au fost facute pe numele ei. Ce procedura trebuie sa urmez ca sa schimb actele pe mine?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Elena Botnaru
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Buna ziua! În cazul în care fiica ar fi acționat prin procura întocmită de Dvs. apartamentul trebuia să fie deja pe numele Dvs., dacă în prezent apartamentul este proprietatea fiicei, atunci vă puteți adresa la un notar împreună cu fiica pentru a întocmi un act de donație, în baza acestui... mai detaliat act vă adresați ulterior la Agenția Servicii Publice pentru a menționa în Registrul Bunurilor Imobile noul proprietar- Dvs.

29 iulie 2022