Perfectarea online a împuternicirii de a ridica bunurile de la amanet

14 septembrie 2023 3

Bună ziua. Prietenul meu a lăsat niște bunuri în gaj la un amanet. El este plecat peste hotare și nu va reveni în viitorul apropiat. Este posibil ca el să-mi perfecteze online o împuternicire ca eu să ridic bunurile gajate? Care este procedura în acest caz pentru a putea să ridic lucrurile gajate la Lombard din numele prietenului meu?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Alexandrina, e posibil dar nu uita un lucru, dacă la lombart o să ciară originalul procurii, Dacă DVS o să conveniți, de dorit să despuneți de originalul procurii pentru a fi prezentat la solicitare.

15 septembrie 2023