Perfectarea pasaportului biometric

24 iunie 2018 88

Buna ziua. Asa o intrebare: mi-a fost aplicata interdictia de perfectare a pasaportului biometric de un executor in anul 2010. De atunci datoria nu s-a achitat. Cum pot sa aflu acum daca aceasta interdicitie inca mai este valabila? Mersi anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Urmare a declarării ca fiind neconstituționale a art. 22 alin (1) lit. v) Cod de executare al RM la 17.05.2017, ar trebui să fie ridicată aceasta interdicție.

25 iunie 2018