Permis auto

9 august 2018 124

Buna ziua. La frontiera cu Ucraina poliția de frontiera m-a anunțat ca permisul meu este suspendat. Detin permisul din 2008, tot in 2008 am avut un accident, in urma căruia permisul a fost retras pe o perioade de un an, peste 6 luni după suspendare am dat din nou proba teoretica la MRU, după care mi-au întors permisul. Pana in prezent probleme nu am mai avut. Care poate fi cauza?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Ar putea fi vorba de o eroare, sau, ca urmare a încetării condițiilor de suspendare, poliția sau registrul ce duce evidența nu a informat poliția de frontieră și alte organe de control privind restabilirea dreptului și eliberarea permisului.

16 august 2018

Vă mulțumesc.

16 august 2018