Permis de conducere suspendat

15 septembrie 2017 196

Buna ziua, mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru conducere in stare de ebrietate si acum trebuie sa il recuperez. Ce documente sunt necesare sa prezint pentru recuperarea acestuia?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

buletinul si o cerere tip pe care o depuneti la directia evidenta contraventionala pe str.calea orheiului in cladirea vis a vis de mercedes centru !
primiti permisul in maxim 15 zile

15 septembrie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Suplimentar veți mai avea nevoie încăodata de certificatul narcolog și cel medical.

16 septembrie 2017

Mersi mult, dar mi s-a suspendat permisul nu in Chisinău ci in Riscani, care atunci e procedura de preluare?

16 septembrie 2017