Permis de sedere intr-o tara europeana

17 august 2018 17

Buna ziua. Sunt intr-o tara europeana cu pasaport biometric si sunt domiciliata aici. Am depasit termenul de 180 zile, vreau sa plec in Moldova pe vreo citeva zile si dupa aia ma intorc inapoi. Ce consecinte pot avea la trecerea de frontiera?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Din punct de vedere a RM, careva consecințe nu există, totul depinde de legislația țării unde ai încălcat regimul de ședere, de la caz la caz pot fi diferite, nu avem de unde ști.

22 august 2018