Permisul de conducere si procura privind conducerea autovehicolului in tara

28 iulie 2016 70

Buna ziua. Automobilul pe care il conduc este imatriculat pe sotul meu, in asigurare figurez si eu in acest caz mai am nevoie de procura? In plus, dupa casatorie mi-am schimbat familia, iar permisul este pe familia de domnisoara. Care este procedura de schimbare?

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

diana
aveti nevoie de procura..ori certificatul de casatorie e destul in cazul in care automobilul a fost inmatriculat dupa incheierea casatoriei ,demonstrind astfel ca bunul dat este proprietate comuna in devalmasie ! in ce priveste permisul - puskin 42 (Registru) cu copia certificatului de casatorie , cooia buletinului , permisul... mai detaliat vechi + bonul de plata ...
succese

28 iulie 2016