Perturbarea ordinii publice (la reparatie)

8 iunie 2017 121

Buna ziua, care este intervalul de timp, de luni pina duminica, cind este permisa galagia, de ex. reparatia.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Legea cu privire la locuinte // Articolul 55. Restricţii la reconstrucţia încăperilor şi la executarea lucrărilor de reconstrucţie
(2) În blocurile locative, în perioada de executare a lucrărilor de reconstrucţie a încăperilor, se interzice:
a) începerea lucrărilor legate de zgomot înainte de ora 8.00 şi/sau încheierea lor mai tîrziu de... mai detaliat ora 18.00;
http://lex.justice.md/md/358764/

8 iunie 2017