Pierderea bonului

21 august 2023 3

Bună ziua. Am încheiat cu o companie juridică un contract de prestare a serviciilor. Am achitat taxa, au trecut 3 luni, dar ei nu și-au îndeplinit obligațiunile. Acum eu am solicitat să-mi întoarcă banii plătiți, dar am o problema: am pierdut bonul, care nu a fost capsat la contract. Nu știu unde este și am rămas doar cu contractul. Reprezentantii companiei susțin că nu este posibil să-mi returneze banii, din motiv că au nevoie de un număr de pe acel bon, fără de care nu pot face nimic. Mai pretind că nu au nicio dovadă că le-am achitat suma vizată. Spuneți-mi, vă rog, îmi pot recupera banii având doar contractul?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Ana! Este necesar de analizat Contractul dvs., dupa care vom putea da o apreciere juridica mai corecta. Pentru ajutor juridic puteti contacta la nr. de telefon 069049267

22 august 2023