Plangere depusa la politie pe numele meu

3 iulie 2020 29

Buna ziua. La politie a fost depusa o plangere pe numele meu. Plangerea a fost depusa in Chisinau, dar eu locuiesc in alt oras. Politistul m-a sunat si a cerut sa ma prezint sa fac cunostinta cu plangerea. Sunt obligat sa ma prezint la Chisinau la inspectorat sau e posibil ca plangerea sa-mi fie trimisa prin posta? Multumesc!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Nu, dvs urmează să vă prezentați la locul și biroul indicat în citație sau care vi la comunicat agentul, în caz contrar va fi dispusă aducerea dvs forțată. Se necesită prezența dvs deoarea urmează să fii audiat și să dați explicații pe marginea plângerii înaintate față de dvs.

3 iulie 2020