Plangere impotriva sefului de post politie

8 februarie 2019 24

Am depus o plangere impotriva sefului de post pe motiv ca nu a rezolvat plangerile depuse de părinții mei la postul de politie. Are multe plangeri depuse de părinții mei care si acuma sunt tot la postul de politie, de multi ani. La inceput nu a vrut sa le elibereze numarul de înregistrare.

Jurist comments 1

Ivan Coica
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună Ion,
Odată ce aveți nr. de înregistrare a Plîngerii, solicitati de la Organele Competente (unde a fost depusă plîngerea) informația privind soarta Plingerii, care sunt etapele de examinare și la ce etapă se află, inclusiv și termenul în care va fi eliberat un răspuns oficial.
Dupa ce veți recepționa... mai detaliat răspunsul și nu o să fiți deacord cu el, puteți să înaintati o nauă intrebare pe YAVO.MD
succese !

8 februarie 2019