Plângere pe executor judecătoresc

19 octombrie 2021 110

Buna ziua. Executorul judecătoresc a blocat cardul social care este pentru îngrijirea copilului. Am depus cerere precum ca voi achita o suma de bani lunar către banca, ca sa fie totul clarificat pe cale amiabila și totodata am solicitat sa fie deblocat cardul. Executorul a zis ca a remis scrisoare la banca ca sa se ridice sechestrul, însă niciun rezultat. Am sunat la banca, mi s-a zis ca așa ceva se clarifica in 2 zile lucrătoare, a trecut deja ceva timp și rezultat 0. Sa cred ca executorul m-a mințit? Cum procedez? Merci!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Tatiana, încercați încă o dată să depuneți o cerere suplimentară în adresa executorului, în cerere atenționați că o să apelați în intanță asupra executorului.

21 octombrie 2021