Plangere si retragerea acesteia

12 iulie 2023 3

Buna ziua. Am depus la politie o plangere legata de fiica mea minora, dar acum vreau sa o retrag. Care pot fi consecintele pentru mine?

Jurist comments 2

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Totul depinde de ce faptă a fost reclmată de dumneavoastră.

12 iulie 2023
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Este vorba de o plângere penală? Nu orice plângere poate fi retrasă, or codul de procedură penală prevede anumite categorii de cauze în care poate fi retrasă plângerea. Înainte de a face acest pas, recomand să consultați un avocat. Pot și eu să vă ofer această consultație

14 iulie 2023