Plati pentru copil

15 august 2017 34

Daca stau in concediu de maternitate si doresc sa ies la serviciu in alta parte decit unde am lucrat si am iesit in concediu de maternitate, vor fi reduse platile pentru copil in acest caz, sau intreprinderea de la care am iesit in concediu de maternitate poate sa-mi ceara sa intorc banii care mi se platesc pentru copil?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună seara.
Da desigur o puteți face, doar că incheiați un contract individual de muncă prin cumul ȘI foarte atent pentru a nu pierde plățile efectuate de intreprinderea la care ați eșit în concediu de maternitate vă trebui să activați part time, adică nu mai mult de 7 ore.
Mult Succes!!!

21 august 2017