Plecarea peste hotare

30 ianuarie 2018 46

Am trei copii, nu am casa, nu am nimic. Vreau sa plec peste hotare sa imi cumpar casa si sa-mi pot intretine copiii la noi in Republica Moldova. Este vreo institutie unde as putea lasa copii pe un timp anume (numai nu casa de copii) unde sunt cautati, ca nu vreau sa-i abandonez, Doamne fereste? Fie si cu plata, ca sa achit, dar sa fiu sigura ca sunt ingrijiti si totul e bine (fetita 10 ani, baieti 2.6 ani si altul 9 luni).

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Nicolae Beschieru
  • Parajurist

Este foarte trist mesajul Dvoastră. Dacă nu aveți rude sau prieteni cărora le puteți încredința copii, prin tutelă, puteți încerca la Cornești, Ungheni. Acolo este un sanatoriu mare pentru copii.

30 ianuarie 2018