Plingere la politie pentru un conflict

11 martie 2018 164

Am aflat recent despre trădarea soțului, am mers la amanta lui acasă și am discutat la poarta, ea a încercat să mă împingă și eu am lovit-o cu palma peste miina. Poate sa depună ea plingere și ce pot face eu ca să ma apăr? Mulțumesc mult.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Daniela,

Da ea paote depune plângere, însă pentru demonstrarea vinovăției dvs ea va fi nevoită să demonstrece acet fapt prin probe, plus ar fi absurd cred eu personal să sesizeze aceasta poliția pentru o astfel de acțiune, totuși în defavoarea dvs s-ar putea întocmi un proces verbald e contravenție... mai detaliat iar din alt punct de vedere întru apărarea dvs veți veni deja cu argumentele contradictoriu care veți demonstra că nu a-ți comis nici un act ilicit plus la toate dvs a-ți fost îmbrâncită ceea ce cred eu că asta duce la nevinovăția dvs, în final totuși este prematur să punem în discuție niște lucrui care nu au avut loc deoarece nu știm dacă va depune aceasta plângere și al 2 moment ce va fi relatat în aceasta

12 martie 2018