Plingere pentru discreditarea numelui si plangerea pentru acuzatii false

7 iunie 2017 233

Buna ziua, am scris pe o persoana plingere pentru discreditarea numelui cu escrocherie, politistul a vorbit cu persoana si persoana a spus ca nu stie nimic si nu se ocupa cu nimic, din pricina ca eu nu am martori (stiu ca persoana se ocupa, dar nu pot sa demonstrez). A ajuns ca plingerea sa fie inchisa. Cum pot sa retrag plingerea pentru ca persoana sa nu ma atace pe mine sau procuratura pentru acuzati false?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Adresa-ti o cerere la locul aflarii dosarului: urmarirea penala , procuratura, judecata

9 iunie 2017