Poate creditorul sa aplice sechestru pe casa parinteasca?

25 mai 2023 138

Buna ziua. Am un credit pe care nu l-am rambursat si creditorul m-a actionat in judecata. Titlul executoriu a ajuns la executor. Poate acesta sa aplice sechestru pe casa pe care parintii mi-au facut-o donatie cu conditia ca voi deveni proprietar dupa moartea lor?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Lucia, când o să intri în posesia casei donate de părinâii DVS, executorul poate aplica sechestru, fiindcă o să fie socotită ca proprietatea DVS.

25 mai 2023