Poate dupa un accident rutier cu tamponare de pieton sa fie luata masina la parcare?

18 mai 2018 148

Buna ziua. In urma accidentului, mi-au dus masina la parcare. Au trecut deja 15 zile, dar masina nu pot sa o iau. Anchetatorul nu-mi spune nimic, pietonul are leziuni corporale medii, plangeri asupra mea nu are, el deja este externat din spital, dar eu masina nu pot sa mi-o iau.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

În procesul verbal de ridicare a automobilului trebuie să fie indicată data de la până la...

18 mai 2018
  • Jurisconsult

Buna,nu e o situaţie critică, DVS sînteţi în drept să depuneţi o plîngere procurorului în privinţa anchetatorului, că d-lui nu vă eliberează maşina.Plîngerea trebue să fie oficială în 2 ex., ca mai apoi în instanţă să dovediţi, ca aţi întreprins toate măsurile,e tot.

19 mai 2018