Poate fi aplicata circumstanta agravanta specificata la art.145 alin.(2) lit.o)

16 ianuarie 2018 88

Poate fi aplicata circumstanta agravanta specificata la art.145 alin.(2) lit.o) in ipoteza savirsirii succesive de catre aceeasi persoana a unui omor savirsit din motive huliganice si a uni omor savirsit asupta tutorelui? Multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Anatolie Ceban
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere

Bună Ion ! Presupun că e o speță de la examen, în fine consider că mai degrabă calificarea corectă în situația descrisă ar fi art.145 alin.(2) lit.e1), g) Cod Penal, deci în opinia mea aplicarea art.145 alin.(2) lit.o) - ar fi greșită.

18 ianuarie 2018

Multumesc pentru raspuns!!!

18 ianuarie 2018