Poate fi garajul sediu pt obtinerea autorizatiei pt prestarinde servicii foto?

22 septembrie 2017 105

Buna ziua, spuneti-mi va rog daca garajul poate fi sediul in cererea de a obtine autorizatia pentru prestari de servicii foto si video?

Jurist comments 4

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Vă apropiați la Inspectoratul fiscal cu buletinul.Nu aveți nevoie de sediu.

22 septembrie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Cu titlu de adăugarea, dvs aveți nevoie de patentă de întreprinzător pentru a presta acest serviciu care este simplu de obținut .

22 septembrie 2017

Deci este deschis SRL, acum este nevoie de notificare, la directia de comert au spus ca e nevoie de spatiu nelocativ, dar garajul nu merge

23 septembrie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Incheiati un contract de locatiune ...chiar si formal de la o persoana cunoscuta ...pentru a putea finisa !

25 septembrie 2017