Poate fi pedepsit vecinul dacă fumează la balcon?

14 iulie 2017 1571

Bună ziua. Aș vrea să cunosc cum poate fi pedepsit vecinul dacă fumează la balconul propriu, dar fumul de țigară emanat intră la mine în apartament care se află cu un etaj mai sus.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Scrie-ti o plingere la politie ,care v-a si decide asupra aplicarii unei amenzi in privinta vecinului.
Avertizati in prealabil vecinul , ca in cazul neincetarii acestor actiuni va adresati la politie !
Legea antifumat nu interzice fumatul in propria locuinta , in cazul in care aceste actiuni nu aduc atingere... mai detaliat vecinilor!
Succes

14 iulie 2017