Poate sa fie luata masina la parcare fara sa dea vreo explicatie?

16 mai 2018 32

Buna ziua. Am avut un acident cu lovitura de pieton, care s-a ales cu leziuni corporale medii. Victima nu are nici o pretentie, deoarece poarta vina. Mi-am asumat toate cheltuelele, dar masina mi-au luat-o la parcare politiei. Am deja 14 zile si nu vor sa o elibereze. Nu eram in stare de ebrietate, nu aveam viteza excesiva. Au dreptul sa faca asa ceva?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Nu, DVS puteţi să apelaţi la instanţă, întocmiţi o cerere de chemare în judecată.

17 mai 2018