Poate un salariat care detine functia de specialist in serviciul personal sa cumuleze alte doua functii temporar vacante ca secretar referent si secretar dactilograf in aceasi companie daca se ispraveste cu toate trei functii in timpul lucrului?

16 mai 2017 80

Am citit art.156 din Codul muncii si nu am gasit ca se interzice. Ce parere aveti Dvs?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Poate in cazul in care acestea nu contravin sarcinilor prevazute de contract!

16 mai 2017