Poliția judiciară

19 martie 2019 150

Bună ziua. Am primit astăzi o chemare la sectorul de poliție. Am telefonat și domnul a zis că a sunat cineva să stabilească dacă mai am viza de reședință sau nu în acel apartament. I-am spus că nu și a zis că va transmite informația poliției judiciare. Vreau să știu cu ce se ocupă poliția judiciară? E posibil ca această poliție să fie cumva legată cu creditele pe care le am? Și ce urmează în continuare? Să știu la ce să mă aștept. Mulțumesc pentru răspuns!

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

În RM nu există un astfel de organ de drept, concretizați de la persoana care va telefonat corect organul la care face referire.

19 martie 2019

Poliție judecătorească există? Și întrebările rămân neschimbate. Ce poate urma în caz că deja are adresa mea nouă și numărul meu de telefon? Și ce drepturi are asupra mea? Mulțumesc.

20 martie 2019