Politia spune ca am depasit limita legala de viteza cu 13 km/h

23 martie 2018 134

Ii permite legea politiei patrulare, echipate cu radar model Iskra Video 11785D, sa fixeze incalcarile, find in miscare (pe sensul opus)? Ei spun ca am depasit limita legala de viteza cu 13 km/h.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Dumitru,

La procedura filmării abaterilor ”din mişcare”, se interzice oprirea autovehiculelor care circulă pe sensul opus de deplasare al autovehiculului politiei rutiere.

Astfel, contestați procesul verbal în instanța de jduecată și cereți nulitatea lui.

23 martie 2018

salut,mersi, 1 dar daca am achiitat amenda ? 2 nu am nici o dovada ca am fost stopat din miscare din sens opus????? multumesc anticipat

23 martie 2018