Polițist cu buletinul RO poate să circule în MD cu numere străine

11 iunie 2018 130

Buna! Vreau să vă întreb dacă un polițist din Moldova cu buletin și permis romanesti poate circula cu mașina cu numere străine mai mult de 180 zile pe an și dacă polițistul poate fi socotit ca persoană care locuiește temporar în Moldova?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Nicolae Beschieru
  • Parajurist

Buna Igor. E permis, în legislație nu se face diferență pe profesii. Dacă cuprinde toate condițiile legale,(permis și buletin românesc ) nu contează profesia.

30 septembrie 2018