Portmoneul se afla la politie si nu mi-l dau pana la incheierea cauzei penale

5 octombrie 2018 36

Buna ziua. Am avut un caz la plaja din Vadul lui Voda - mi s-a furat un portmoneu cu bani. Un prieten a ajuns din urma infractorul si a chemat politia. In cele din urma i sa deschis proces penal infractorului, iar mie mi-au sechestrat portmoneul. Cum sa mi-l intorc?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Portmoneul serveste ca corp delict in cadrul dosarului penal, o sa fie posibil sa il intoarceti doar dupa incetarea procesului penal sau dupa pronuntarea de catre instanta de judecata asupra cauzei respective, daca dosarul va fi transmis in instanta.

5 octombrie 2018