Pot afla online dacă am interdicție in Cipru?

22 noiembrie 2018 156

Exista vreo modalitate de a verifica online dacă am interdicții de a intra intr-o anumită țara ?

Jurist comments 1

Nicolae Ilco (Calin)
  • Parajurist
  • Alte contravenţii

Salutare

Un serviciu al Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei, este eliberarea adeverințelor privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților, aflaţi în Republica Moldova (cu pașapoarte ucrainene, rusești etc.).

Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

Servus

22 noiembrie 2018