Pot aparea careva intrebari din partea organelor?

22 ianuarie 2019 39

Ma devreme am depus o plangere cu privire la sustragerea banilor de pe card. Peste o perioada de timp, banca mi-a intors banii. Recent a fost depistat acuzatul. Acesta imi cere retragerea plangerii. Daca imi retragi plangerea, pot aparea careva intrebari din partea organelor? Care este modalitatea de retragere a plangerii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Arsen Saruhanean
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Bună ziua! Pentru retragerea plângerii trebuie să mergeți la Procuratura sau la Poliție unde ați adresat prima dată și o să declrați că pretenții fața de învinuit nu aveți, banii ați primit, prin urmare cereți retragerea plângerii și încetarea urmării penale.

23 ianuarie 2019