Pot avea probleme la intrarea in tara dacă am fost data in judecata pentru ca nu am rambursat creditele?

7 octombrie 2021 341

Buna ziua. Ceva timp in urma am luat cateva credite, pe care nu le-am achitat si creditorii m-au actionat in judecata. In prezent ma aflu peste hotare, dar vreau sa ma intorc in Moldova. Voi avea probleme la trecerea frontierei?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna, totul depinde la ce etapă se află cauzele, la frontieră pe linia de intrere nu ar fi cazul oricum să aveți probleme, deja la ieșire, dacă au fost aplicate interdicții de a părăsi țara, puteți avea probleme, nu veți fi lăsată să ieșiți.

8 octombrie 2021