Pot calatori doi minori insotiti de echipajul navei Chisinau-Venezia?

7 iulie 2017 35

Buna ziua! Pot calatori doi minori insotiti de echipajul navei Chisinau-Venezia? Unul cu pasaport roman, dar altul - cu biometric. Cel cu biometric de ce are nevoie? Ms.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Părinții copiilor trebuie să facă o declarație notarială prin care să imputerniceasca un membru al echipajului de a îi însoți pe acei copii în țara De destinație și înapoi. Copiii trebuie sa fie însoțiți de cineva împuternicit și pe teritoriul Italiei...

7 iulie 2017