Pot colectorii sa urmareasca casa parintilor pentru datoriile mele?

20 mai 2024 3

Buna ziua. Am luat mai multe credite de la companii nebancare si de 3 ani nu am mai achitat ratele. Nu am niciun fel de bunuri inregistrate pe numele meu (imobile sau masina etc.). Pot colectorii sa urmareasca casa parintilor pentru datoriile mele? Mersi.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Nevzat, colectorii nu pot urmărească casa părințelor, dar asta n-o să-i oprească, colectorii o să încerce, DVS sunteți în drept să contestați, o să fie mai bine, ca părinții DVS să contesteze conform Codului de executare.

21 mai 2024